fbpx

video

Jak pracujemy

Operator dysponuje dwiema kamerami, aby ujęcia z Waszego filmu były ciekawe i zróżnicowane. Czas trwania gotowego filmu nie przekracza 60 minut. Materiał przekrojowo obejmuje wszystkie „stałe fragmenty gry” uzupełnione trailerem czyli skrótem z całego ślubu.

To nie Szeregowiec Ryan

Filmujemy głównie za pomocą statywów oraz monopodu uzupełniając je ujęciami z glidecam’a. Film ślubny to nie dokument z frontu więc jak ognia wystrzegamy się trzęsących ujęć „z ręki”, tę manierę pozostawiamy branży filmowej :)

czy mamy drona?

Nie posiadamy drona ani nie oferujemy filmowania za jego pomocą, jeśli jednak mimo wszystko chcecie aby wasz film ślubny był usupełniony o ujęcia z drona nic nie stoi na przeszkodzie abyście wynajęli na tę okazję profesjonalnego operatora. My wmontujemy to do Waszego filmu, to proste.

magiczne cięcie montażysty

Nawet najlepiej sfilmowane ujęcia nie są jeszcze filmem, a jedynie surówką wymagającą montażu. Podobnie jak w fotografii, aby zrobić na Was wrażenie, musimy poświęcić wiele godzin  na obróbkę materiału w programie montażowym. Sam montaż nie sprowadza się tylko do „klejenia” ujęć, ale obejmuje synchronizację wielu ścieżek i koloryzację filmu. Dopiero wówczas renderujemy projektu do finalnego formatu. Z uwagi na fakt, że odtwarzacze Blu-Ray nadal są rzadkością w polskich domach preferowaną formą materiału końcowego jest w naszym przypadku pendrive z plikami MP4 w jakości Full HD 1080p. Tak przygotowany pendrive pozwala odtwarzać film zarówno w komputerze jak i bezpośrednio na TV z portem USB.

Dźwięk do filmu dogrywamy za pomocą mikrofonów na aparatach oraz co najmniej dwóch rejestratorów dźwięku. W Kościele dodatkowo Pan Młody wyposażony jest w tzw. mikrofon “krawatowy”. Podczas przyjęcia dźwięk zapisywany jest równolegle na 2 ścieżkowym rejestratorze gdzie jedna ścieżka  pochodzi wprost z miksera

Podczas montażu na bieżąco udostępniamy Wam w internecie próbki filmów w niskiej rozdzielczości aby uniknąć oczywistych błędów montażowych. Gotowy film zwykle powstaje w ciągu 180 dni od rejestracji

czy reżyserujemy?

Unikamy ingerowania w bieg wydarzeń, nie reżyserujemy Waszego ślubu, choć może się zdarzyć, ze poprosimy Was o drobną zmianę położenia lub przesuniemy jakiś przedmiot by nie przeszkadzał

czas pracy i nocleg

Z uwagi na duże obciążenie fizyczne czas pracy operatora celowo ograniczyliśmy do maksymalnie 12 godzin. W przypadku zleceń powyżej 150 km od Konina musicie liczyć się z zapewnieniem dla naszej ekipy noclegu w hotelu (chyba nie chcecie aby Wasz kamerzysta miał wypadek w drodze do domu).

Zapraszamy do obejrzenia próbek naszych prac na kanale You Tube (klik)


#filmweselny #filmslubny #filmownieslubow #film #videofilmowanie #wedding #eos6d #canon #vintagestudio